Výtvarný koutek

Red Hair

29. září 2012 v 21:02 | Aelis
Po několika týdnech jsem se opět rozhodla vzít do ruky tablet a něco vytvořit. Přála bych si, abych na něj měla víc času. Nemám příliš psavou náladu, takže to nebudu okecávat. Můžu jedině říct, že po třech letech konečně vidím rozdíl ve svých kresbičkách, což je jedině fajn. Kdyby se někomu zdálo, že toto dílo je přehnaně nerealistické, tak ano, je. :)
Prostě rudovláska, protože červená je fajn.


Death

8. července 2012 v 20:10 | Aelis
Už od listopadu se na tabletu pachtím s jedním výtvorem a dnes jsem se konečně odhodlala, oprášila jsem tablet (doslova) a rozhodla jsem se dodělat to, co jsem začala. Nevím, kde se ve mně vzalo to odhodlání. Možná to bude tím, že před prázdninami jsem sama sobě slíbila, že se za ty dva měsíce pokusím trochu zlepšit v kreslení, abych zas mohla jít o krůček dál. Nechci v září začínat uměleckou školu s tím, že nebudu schopná nakreslit ani jednoduché zátiší, a tak musím trochu trénovat. To, co mám dnes sice nemá se zátiším nic společného, ale snad chápete, jak to myslím.

Pokud vezmu v potaz dobu, kterou jsem nad tím strávila, nevím jestli se mám smát nebo brečet. Vždycky, když vytáhnu tablet, zabere mi to tak dlouho dobu, že na to pak desetkrát zapomenu, jsem líná a dokončim to o rok později. Témeř doslova.

Cca 9 měsíců

Slečna na obrázku měla být smrt. To si pamatuju. Protože na rámu, o kterém se hned o rozepíšu měla takovou krásnou zlatou cedulku, kde to bylo napsané. Nevím proč jsem jí udělal růžovo-fialové vlasy, ale budiž. Asi mělo jít o určitý druh kontrastu. Temná bytost s růžovou hlavou. Původně měla být v rámečku , ale to byl právě bod úrazu. Byla jsem líná na to ho vytvořit, takže jsem na tom byla půl roku zaseklá a nakonec jsem se rozhodla, že na něj kašlu. Vím, že slečna má velkou hlavu a bůhví kolik dalších nedostatků, ale mně už je to jedno. Nebaví mě pořád fňukat nad tím, že moje tvorba není naprosto dokonalá. (A ano, s tim nosem jsem to trochu nevychytala, ale když jsem se rozhodla, že to tak nechci, už jsem s tím nemohla nic udělat.) :D
Ještě se mám hodně, co učit, ale od svého posledního tabletového výtvoru, který jste nikdy neviděli, jsem zaregistrovala pořdný pokrok. Možná to bude tím, že jsem místo Photoshopu konečně začala používat SAI.
No. Nebudu se tu dál vychvalovat, cítím se divně. Posuďte sami. :)


PS: Kdyby se někdo pozastavil nad podpisem tak musím říct, že je skutečně můj. Takhle se podepisuju už dlouho. Je to ještě stará přezdívka, nová je moc dlouhá. :B
PSS: Ta hlava, zdá se mi pořád větší a větší. xD

Růžová společně s motýli

22. května 2012 v 20:34 | Aelis
HAHA. Další umělecký výtvor, který už je taky pár měsíců starý, ale proč to sem nedát, že? Člověk nemůže pořád číst jen o knížkách a filmech. I témata týdne jsou poslední dobou poněkud zvláštní a nezáživné. Takže, s čím dnes otravuju? Nic velkého. Jen slečna s růžovýma vlasama, která ve svých dlaních tvoří motýly. Netuším jestli má magickou moc, jediné, co je jasné, je to, že má v uchu obrovitou černou naušnici, která drží ani nevim jak a je totálně anorektická. Hmm. Když kreslím, čím dálm tím víc hubenější lidi, budu jednou kreslit jen kostry? To by mě zajímalo. Proudy mého myšlení jsou vážně zvláštní. *D

Mimochodem, jak už jsem se zmínila, témata týdne jsou pro mě poslední dobou opravdu nepoužitelná. Když jsem si myslela, že na odpoutání mysli od těla nic nesplácám, přišel Incest. Další téma, ke kterému nemám absolutně, co říct. Nebudu psát, co to je, protože to každej ví. Nebudu dlouhodáhle polemizovat, protože nemám na čem bych stavěla. A opravdu nemám žádné vlastní zážitky či zkušenosti. No... Uvidíme...

Ještě bych mohla zmínit, že minulý týden jsem asi po šesti letech znovu zkusila keramiku. Nic moc z toho nevzniklo. Jen neforemná hrouda. Řeknu vám, že jestli Michelangelo ničil své sochy, protože nebyly podle jeho představ, já bych se musela jít někam zahrabat. Hodně hluboko.

Dia De Los Muertos

14. dubna 2012 v 18:21 | Aelis
Najednou mi došlo, že už měsíc mám tenhle blog a ještě jsem ani jednou nepřispěla do rubriky výtvarný koutek a to bych přece měla, když už něco takového založím, ne? A důvod? Nemám jak dát své výtvory do počítače. Vážně. Ano. Mám skener, ale jeho kvalita je tak děsivá, že se raději neopovažuju ho příliš používat. Foťák? Rekapitulace... Měli jsme doma foťák, ale nějakej chytrolím z rodiny (nebudu jmenovat) do něj narval paměťovku obráceně a teď je ten foťák nenávratně ztracenej. A ano. Mám ještě jeden foťák - takovou starší zrcadlovku, ale je na film. A ano... Ještě bych mohla použít mobil, ale... Jo! Ten má už asi půl roku rozbitej displej.
Takže. Nakonec jsem se rozhodla sem dát nějaký ty ošklivě naskenovaný obrázky.
 
 

Reklama