Listopad 2012

Názvy jako ,,co bylo" jsou příliš dramatické

27. listopadu 2012 v 17:53 | Aelis |  Poněkud narušená
Jako obvykle nemůžu říct, že by se mi stalo něco zajímavého. To ne. Jsem pořád jen puberťák, který svůj zájem povětšinou soustředí jen na populární seriály, filmy a knihy, ale musím říct, že během posledních dvou měsíců je na mně snaha o změnu vcelku viditelná. Aspoň za něco se mohu naprosto nearogantně poplácat po rameni.

Knihy
Musím uznat, že tady na tom nejsem moc dobře. Jak už jsem se asi sto padesátkrát úspěšně zmínila, škola mi zabírá zhruba sedmdesát procent času, tím podivnější jsou samozřejmě knihy, které čtu. Jednou z nejzajímavějších knih, kterou jsem musela kvůli škole vzít do rukou byla zatím asi Bible. Ne, tu tlustou bichli jsem vážně nepřelouskala, ale přečetla jsem Starý a Nový zákon v Bibli pro děti a řeknu vám, že zapamatovat si to všechno mi zabralo zhruba měsíc neustálého listování. Opět se musím poplácat po rameni.

Další kniha, o které se musím zmínit je rozhodně Hypnotizér od Alexandra Ahndorilila a jeho ženy Alexandry Coelho Ahndorilové - duo, které je známé pod pseudonymem Lars Kepler. Naprosto úžasná kniha. Moje první detektivka od severských autorů, řeknu vám oni na to vážně mají talent. Na začátku vás kniha chytne, někde v polovině z části pustí, jenže to už je naštěstí příliš pozdě na to, abyste ji odložili. Už zítra si jdu do knihovny pro pokračování a doufám, že bude stejně dobré jako první díl.

Zato Lolita od Vladimira Nabokova už byla úplně něco jiného. Doufám, že tady už bude víc lidí, kteří na tuhle knihu nebudou stejně jako moje třída reagovat slovy: ,,To byla ta striptérka?" nebo případně ,,Lolita? Co to je?", protože já už skutečně nezvládnu další vysvětlování typu: ,,No... To je o jednom chlápkovi, co je tak trochu úchyl a on..." Nemůžu říct, že by se mi kniha líbila, stejně tak nemůžu říct, že by se mi nelíbila. Je to klasika a já jsem se ani nevím proč rozhodla ji přečist. Ovšem přelouskat se přes tu změt šíleně zamilovaných myšlenek postaršího chlapa, který je posedlý dvanáctiletou holkou na mě bylo trochu moc.


Taky se mi do rukou dostalo pár Kingovek a Šerochodec od Kat Richardsonové, kterého jdu po nějakých padesáti stranách vrátit do knihovny. Ať si to sežerou, já už na další knihu tohohle typu vážně nemám. Sarkastických hrdinek se sebevědomím do nebes už jsem měla dost. Vzhledem k tomu, že kniha má nějakých sedm dílů, končím.

A konečně...
Můžu hrdě říct, že jsem začala žít trochu zdravě. Ne, že bych po nějakých třinácti letech překonala závislost na čokoládě, ale konečně jsem začala každodenně cvičit, piju téměř už jen vodu a jsem na sto procent rozhodnutá, že na jaře začnu chodit běhat. Ano, cítím se jako mrtvola, na začátku mě bolely svaly tak, že jsem pořádně nemohla chodit, ale dá se to zvládnout. Díky patří našemu sadistickému učitěli na tělocvik, díky kterému bych bez pravidelného cvičení pravděpodobně nepostoupila do druhého ročníku. Děkuju, pane učiteli, doufám, že už vás brzy zasáhnu tím volejbalovým míčem do hlavy. Minule to bylo jen o půl metru... :)


Zkrátka si užívám života jako nikdy předtím.
Samozřejmě, že v tom musíte hledat ironii!
Občas už jsem hodně divná.

A znovu...

27. listopadu 2012 v 16:51 | Aelis
Uběhly téměř dva měsíce ode dne, kdy se tu objevil poslední článek, a tak se pokusím to tu znovu alespoň částěčně rozjet. Třeba se mi poštěstí. Musím přece něčím zaplnit ten prázdný internetový prostor. :)