,,Nejlepší kamarádka Ana."

14. března 2012 v 16:03 | Aelis |  Píšu
"Nejlepší kamarádka Ana."
Když jsem jednou úplně náhodou zabloudila na blog týkající se diety, byl to pro mě dost velkej šok. Když jsem si přečetla jídelníček jednoho tzv. Pro Ana blogu (v tý době jsem ještě neměla jasno v tom co to znamená), začala jsem nevěřícně kroutit hlavou. Jakmile něco takového shlédne člověk, který je psychicky závislý na čokoládě, jídelníček tomu pravděpododbně ani říkat nebude. Snídaně - půl papriky. Svačina - nic. Oběd - 7 jahod (vrchol provinilosti!). Svačina - kousek čokolády (vsadim se, že tak jedna kostička - samozřejmě už by si nafackovala). A nakonec večeře - 1 párek s chlebem (skrytý konec světa). Teď bych ráda podotkla, že slečna měla přes 170 cm a vážila ani ne 54 kilo. Na svou výšku měla ideální postavu. Nějaká opovážlivec by o ní možná i tvrdil, že je anorektička. Pro Ana - Pro Anorexii - (asi jste se s tím už setkali, protože na blog.cz je takovýhle blogů v celku požehnaně) je vlastně dieta, která vás později dovede k anorexii. Možná, že na to má nekdo jiný názor, ale když se já osobně podívám na jídelníček, který se skláda jen ze slova Nic, Nic, Nic, na konci s větou ,,vteřinu na rtech, roky na stehnech" vidím před sebou zubatou jak zvesela mává svou kosou. Někoho bych profackovala! Chci říct: Přijdete na něčí blog. Podiváte se na to kolik váží a kolik chce zhubnou. Racionálně zhodnotíte. Většina závěrů? Ničí si život. Při nejlepším stráví nějakou dobu v nemocnici a pár týdnů možná i někde na psychiatrii, podle bližšího psychického stavu. Ale bohužel. Vy s tim nic neuděláte! Za prvé, podle všech Pro Ana slečen o tom nic nevíte a v jejich očích jste naprostý primitiv, který nechápe jejich život. Za druhé vás komunita Pro Ana ukamenuje. A za třetí anorexie je životní postoj, ne nemoc! Ale já si říkám, jestli je to životní postoj, každá anorektička může včas přestat, ne?

Tumblr_lxreiovnmj1qjb12go1_500_large

Důkladně jsem si pročetla pravidla a dál jsem přestat kroutit hlavou. Vlastně už jsem ji měla skoro vykroucenou! A oči mi vylézaly z důlků. Tekže teď jsem ve stavu naprosté strnulosti. Nejvíc me dostaly věci jako; před každým soustem pokládejte vidličku. Pokud vám začne hlasitě kručet v břiše, mírně se do něj bouchněte, přestane to. Nemůžu si pomoct, ale některá Pro Ana pravidla jsou podle mě jen o tom jak ošálíte tělo. To je sice milý. Ale pak až to přejde k nějaký nemoci, těžko budete přesvědčovat svý tělo o tom, že mu nic neni. No vážně by mě zajímalo, kdo ty pravidla sepsal! Upřímně věřím v to, že se jimy neřídí všichni. Když se na to koukám s nadhledem, pravděpododbně to bude něco jako proslulá emo pravidla, kterými se podle dospělých všichni řídí, a tak pokračujeme dál. Nemá smysl se u toho pozastavovat.
Další nemilá věc, kterou jsem na Pro Ana stránkách našla je například tzv. thinspo. Já jsem si to přeložila asi takhle. Holky, který si o sobě myslí, že mají nadváhu se mučí pohledem na obrázky různých polonahých, často skoro nevyditelných vyhublin! Zkuste si napsat na WE♥IT hesla: Thinspo, Thinspiration či jen Skinny Je rozdíl mezi tím být hubený a tím být (nezdravě) vyhublý! Ach, ach. Té krásné slečně vylézají žebra. Ach, ach. Nádhera! Budu jako ona!

Tumblr_lhnp28x2d81qcr1lro1_500_large

Já nemám žádnou suprčupr ideální váhu, ale jsem s ní nadmíru spokojená. Pokud cvičim, není to kvůli tomu abych zhubla. Je to kvůli tomu abych byla zdravá a dokázala vůbec vyjít schody, protože v téhle době už to dělá spoustě lidí docela problém. Teď to platí dvojnásobek, protože mám ze žraní hranolek zvýšenej cholesterol. Jedině ďábel mohl na mojí zastávku postavit KFC. A jídlo. Jídlo bych si nikdy nebyla schopná odepřít, na to ho mám až moc ráda. Nemohla bych normálně žít, kdybych se užírala za každou kostičkou čokolády, kterou bych strčila do úst. Jak jsem už zmínila, na čokoládě jsem závislá. Beze srandy! Nevyžívám se ve fastfoodech (teda až na ty dementní hranolky, který už nesmim) ani ve sladkostech v pravém slova smyslu (no, až na tu... čokoládu). Slogan jako ,,hubnutí bolí, ale štíhlost za to stojí" mi nic neříká. Žijeme v 21. století. Jíst normálně, nepřejídat se a cvičit. Ukamenujte mě, ale můj názor znáte a měnit se nebude. Bohužel chápu, že když je někdo chorobně posedlej tim být kostra, tak s tím prostě nic neudělá. A... Já vim. Pro ty co se mnou nesouhlasí: Jsem úplně blbá a naprosto nechápu význam čehokoliv, co tady píšu. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Neriah Neriah | 14. března 2012 v 16:58 | Reagovat

Já když otevřu blog, kde jsou tyhle diety, jenom mě to vždycky rozčílí... Anorexie je nemoc. Není to tak, že se rozhodnu být anorektičkou a hned si založím blog, kam budu zaznamenávat: snídaně nic, svačina nic, oběd nic, k jídlu nic, nic, nic... Znám asi dvě anorektičky a ani jedna z nich nemá blog.
Někdy mám pocit, že si to ty holky jen vymýšlí, protože skutečná anorektička... No, myslím, že nemá potřebu to tahat na net. Je nějakým způsobem nespokojená se svým tělem a určitě to nechce rozebírat s dalšíma holkama. Možná jen můj pocit.
Jedna slečna do toho třeba spadla tak, že chtěla vypadat hnusně, nepřitažlivě... Nevím, zdá se mi to i pochopitelnější než nesmyslná touha vypadat jako kostra.
Já bych se jídla taky nemohla vzdát. Jo, někdy delší dobu nejím, ale to prostě jen proto, že není čas...
Jo a ty diety by nebyly pro mě ještě z jednoho důvodu. Většinou se tam vyskytuje jenom ovoce a zelenina a to já nejím, většinou. Žádný listí (teda salát), rajčata, grepy (nebo co to tam ještě mají)... Prostě j ábych vyhořela už u toho... Asi by mi museli udělat speciální jídelníček ze vzduchu a vody :D
S tim pohybem je to škoda. Že lidi jsou radši hlady, než by se zvedli od psaní těch blbejch diet a šli se proběhnout. Já mám co říkat... Taky se jen tak nezvednu, akorát nemám zájem hubnout.

No nic, zase plácám jedno přes druhý... Tak se radši klidím.

2 Arvari Arvari | E-mail | Web | 14. března 2012 v 21:02 | Reagovat

Já jsem tlustá, čistě hypoteticky bych měla bejt k těmhle věcem nejnáchylnější, ale, no... Mám prostě jídlo moc ráda. I to nezdravý, no. Ale cvičím a snažím se to dát dolů tak. Na nějaký diety mě neužije. I když jsou zdravý věci, co mi chutnají. Třeba žitnej chleba, po tom se můžu utlouct... :-D
Ale fakt, tyhle anorektičky bych fackovala. Ale jim se v hlavě nerozsvítí. Když seš proti tomu, tak jen závidíš, že jsou silný a krásný, zatímco ty seš tlustej slaboch...

3 Neriah Neriah | 15. března 2012 v 13:09 | Reagovat

Já bych fakt žádnou dietu nedala. Můj žaludek už si i zvykl na určitej přísun jídla a tak by to ze začátku bylo utrpení... A navíc, já zas nejsem tak tlustá. Sice ne extra hubená, ale prostě akorát a donutit se občas běhat nebo tak něco, je to ideální :)

Je pravda, že hlavní hrdinka se ti asi líbit nebude. Mně se taky nelíbila. A zrovna i ona i ostatní vlci se k lidem chovali dost... Jako že oni jsou něco víc. Docela jsem ty lidský studenty na tý střední litovala. :D A celkově, já ty puberťáky jako hlavní hrdiny moc nemusim, protože k nim se to prostě nehodí, aby zachraňovaly svět. Ale už záleží na autorovi, jak to dokáže napsat. Někdy se to totiž nečte špatně.

4 Neriah Neriah | 15. března 2012 v 13:13 | Reagovat

[3]: *zachraňovali

5 Sasanka Sasanka | Web | 15. března 2012 v 18:17 | Reagovat

jooo, diety. Zítra už ale fakt začnu. Tahle čokoláda je moje poslední. Dobře, dím si ět knedlíků k obědu ale do večera už nebudu jíst.
Vždycky to dopadá stejně. Když se ráno probudím, je dneska. Každá čokoláda je moje poslední. A večer se nacpu s tím, že druhý den omezím snídani. Prdy vrdy. Prostě ráda jím. Když si dám něco dobrýho, je to pro mě jako takovej malej soukromej orgasmus. A jen blázen by se sám dobrovolně obíral o orgasmus :D
Cvičení se mi taky nějak vyhýbá obloukem. Nebaví mě sporty a i když tancuju, taky mě to zrovna nestrhne. Při výšce 175 centimetrů vážím 75 kilo. Naposledy jsem se svou postavou byla spokojená tak před patnácti kily. Jenže to bylo ještě před tím šíleným tloustnutím (za rok a půl jsem nabrala přes deset kilo a bylo po prdeli).
A proto se hrdě hlásím do skupiny Anti Ana. Jestli taková skupina ještě neexistuje, tak ji zakládám. A máme jediné pravidlo: "Užij si každé sousto."

6 Sherylin Lee Sherylin Lee | E-mail | Web | 15. března 2012 v 21:34 | Reagovat

Hm, ja som chudá a nechápem tie kravy (prepáčte kravy, keď toto čítate), ktoré to robia! Je to choré. Najprv som šokovane civela na také blogy, že čo??? To ľudia ťahujú sem svoje "ehm ako to slušne nazvať"? Dobre, takto: komplexy. Normálne, mentálne zdravý jedinec (áno vy kravy) také niečo nerobí! Ja som chudá. Nech sa napchávam ako chcem, som chudá a mám z toho komplexy, že som štíhla!!! Fuj. Chcem mať tlstú hnusnú riť a kozy, ktoré sa dajú chytiť (s prepáčením, niečo mám, ale chcem byť proste tuk na tuku). Takže pre takéto psycho baby fakt nemám pochopenie. Dobre, chcem mať tuk na tuku, aby som mala čo formovať. Proste z tuku sa už dá formovať nejako postava, ale z kostí? Zbláznili ste sa?! Jem preto, lebo chcem a neodpieram si túto slasť len preto, lebo doba tlačí anorektičky do hnusných modelov (nechápem ani tie modelky ani tie handry, čo na seba vešajú a miestami nevešajú).

Chlap na anorektičke nemá čo chytiť! Môže akurát crnkať o jej kostičky a dúfať, že pri milovaní sa tá baba nezlomí. Menší náraz jej môže spôsobiť aj otras jej mentálne zaostalého mozgu (čo môže byť aj výhoda vzhľadom na to, že to nemá úplne v poriadku - možno sa s tým niečo napraví).

Väčšinu chorôb si ľudia spôsobujú samy a nech mi nikto nepovie, že ich mám ľutovať. Ak sú choré, tak len  mentálne a ľútosť nepomáha. Je to ich voľba, ich život a natrafiť na ich blog je pre mňa nočnou morou.

Pardón za opĺzlosti.

Perfektne napísaný článok, akoby vyjadroval môj názor!

7 Gabux Gabux | Web | 15. března 2012 v 22:03 | Reagovat

Já bych bez jídla být nemohla :D
Takhle... nemám dokonalou postavu, ale jse  spokojená. Někdo mi těď řekne, že váhu má  akorát nebo nízkou, ale jsem s ní spokojená a fakt nedržím žándou dietu nebo tak (bez sladkostí a dalších volovin co ničí postavu nejde žít, pro mě :D). Měřím 168 cm a vážím 55 kg a jsem spokojená. Nemíním nic měnit a ty které hubnou a dostávají se k anorexii upřímně nechápu.

Článek se mi líbil a v podtsatě s ním souhlasím :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama